A.R.R® Cubater

BİTKİSEL MENŞELİ SIVI ORGANİK GÜBRE

BU ÜRÜNÜN ANALİZ VE MSDS RAPORU MEVCUTTUR. TALEP İÇİN LÜTFEN FİRMAMIZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ.

GARANTİ EDİLEN İÇERİK % (w/w)
• Toplam organik madde : % 20
• Organik Karbon : % 10
• Suda çözünür potasyum oksit (K2O) : % 6
• pH : 5,5 - 7,5

AMBALAJ
1 karton koli 3 L plastik şişe / 6 adet / 1 karton koli

GÖRÜNÜM : Sıvı
UYGULAMA : Kökten ve yapraktan
RENK : Mürekkep Yeşili
KOKU : Hafif Baharat Kokulu
pH : 7 – 7,5
YOĞUNLUK : 1,25 gr/cm3

KULLANIM ŞEKLİ İLE MAKSİMUM FAYDA NASIL SAĞLANIR?

A.R.R® CUBATER’in yaprak uygulamalarında 100 L suya 200 cc A.R.R®CUBATER ile sinerjik etkiden yararlanmak için 200 cc arasında şelatlı sıvı bakır ile birlikte kullanılması önerilmektedir. Damlama sulama sisteminden yapılan uygulamada ise; bir dönüme (1.000 m2) 1 L A.R.R®CUBATER ile sinerjik etkiden yararlanmak için 0,5 L şelatlı sıvı bakır ile birlikte verilmesi tavsiye edilmektedir. Yapraktan ve damlama sulama sisteminden yapılan A.R.R® CUBATER uygulamasının akşam üzeri, gün batımına yakın saatlerde başlatılması gereklidir. En ideal uygulama şekli; daha önceden SUSUZ BIRAKILMIŞ bitkiye damlamadan 10 – 15 dakikada verilebilecek az bir su ile birlikte A.R.R® CUBATER’in uygulanmasıdır. Ayrıca A.R.R® CUBATER uygulamasından sonraki birkaç gün içinde bitkiye damlamadan herhangi bir şey verilmeyerek A.R.R® CUBATER’in tam emilimi sağlanır. Yapraktan uygulamalarda susuz bırakılmış bitkilere uygulanma zamanı olarak da akşam üzeri, günbatımı tavsiye edilir.

KULLANIM DOZLARI

Dikim ve ekim öncesi uygulamalar:
Domates, biber, patlıcan, patates, salatalık, meyve ağaçları ve diğerlerinde:
Sebze fidelerinin ve meyve fidanlarının dikimi sırasında; patates gibi tohumlukların ekiminde bandırma şeklinde:

100 litre suya 80 – 100 cc arasında A.R.R® CUBATER Yaprak uygulamalarında: 100 litre suya 200 cc A.R.R® CUBATER + 50 / 75 cc sıvı şelatlı bakır, Damlama sulama sistemi ile 1000 m2 (1 dekar)’ye denk gelecek şekilde 1 litre A.R.R® CUBATER + 0,5 litre sıvı şelatlı bakır uygulanmalıdır.

Zeytin, badem, şeftali, kiraz, erik, nar, narenciye gibi meyve ağaçlarında Çiçeklenme öncesi ve sonrası 100 litre suya 200 cc A.R.R® CUBATER + 100 cc şelatlı sıvı bakır ile birlikte YAPRAKTAN uygulanmalıdır. Hasat sonrası ve budama sonrası 100 litre suya 200 cc A.R.R®CUBATER + 100 cc şelatlı sıvı bakır ile karıştırılarak yapraktan uygulanmalıdır. Üzüm, zeytin, narenciye v.b. meyve ağaçlarında; Kökten 1 dönüme (1.000 m2) 2 litre veya ağaç başına 50 gram / ağaç gelecek şekilde TABANDAN uygulama yapılmalıdır.

İkinci uygulama ise sürgün gelişim (ağaç uyanma) döneminde yapılmalıdır.

A.R.R® CUBATER + 0,5 litre sıvı şelatlı bakır gelecek şekilde; ve de Yapraktan 100 litre suya 200 cc A.R.R® CUBATER + 100 cc sıvı şelatlı bakır eklenerek uygulama yapılmalıdır.

KALINTI RİSKİ VAR MI?

Hasattan önceki uygulamalarda herhangi bir kalıntı sorunu yaşanmaz. Bekleme süresi 0 (sıfır) gündür. Bombus arılarının polinasyon amaçlı kullanıldığı yerlerde (seracılık & meyvecilik), A.R.R® CUBATER uygulamalarından kaynaklı arılar üzerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz.

Tescil + Etiket Belgeleri için Tıklayınız

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

A.R.R® CUBATER, bitki üzerindeki gözlemlere göre 10 - 15 günde bir uygulanmalıdır. A.R.R® CUBATER’in YAPRAK uygulamalarında 100 L suya 200 cc A.R.R® CUBATER ile sinerjik etkiden yararlanmak için 50 / 75 cc arasında şelatlı sıvı bakır ile birlikte kullanılması önerilmektedir. DAMLAMA SULAMA sisteminden yapılan uygulamada ise; bir dönüme (1.000 m2) 1 L A.R.R® CUBATER ile sinerjik etkiden yararlanmak için 0,5 L şelatlı sıvı bakır ile birlikte verilmesi tavsiye edilmektedir.

Yapraktan ve damlama sulama sisteminden yapılan A.R.R® CUBATER uygulamasının akşam üzeri, gün batımına yakın saatlerde başlatılması gereklidir. En ideal uygulama şekli; daha önceden SUSUZ BIRAKILMIŞ bitkiye DAMLAMADAN 10 - 15 dakikada verilebilecek az bir su ile birlikte A.R.R® CUBATER’in uygulanmasıdır. Ayrıca A.R.R® CUBATER uygulamasından sonraki birkaç gün içinde bitkiye damlamadan herhangi bir şey verilmeyerek A.R.R® CUBATER’in tam emilimi sağlanır. Yapraktan uygulamalarda susuz bırakılmış bitkilere uygulanma zamanı olarak da akşam üzeri, günbatımı tavsiye edilir.

Not: A.R.R® CUBATER’in yaprak ve/veya toprak uygulamalarında şelatlı sıvı bakır ile karıştırıldığında çok daha yüksek oranda etki alındığı gözlenmiştir.

Toptan Sıvı Gübre